/ / / /

Fürdőruhaválasztási tippek: így leszel a strandon is stílusos

Bármilyen testalkatod van, bármilyen mellmérettel, bármilyen ruhamérettel rendelkezel, arra bátorítunk, hogy élvezd a nyarat, a vizet, és a strandot. Nagyon sokan azért nem mennek ki a strandra, mert azt gondolják, nincs tökéletes testük. De ahogy mi sem foglakozunk azzal, hogy csak topmodell alkatú emberek jöttek-e ki napozni vagy fürdeni, úgy valószínűleg mások sem foglalkoznak ezzel. Jobban teszed, ha az aggódás helyett élvezed a nyarat, elfogadva és szeretve önmagadat. Tudjuk, ezt mondani egyszerű, megvalósítani viszont már nem is olyan könnyű. Stílustanácsadóként szeretnénk néhány ötlettel megkönnyíteni a fürdőruhaválasztást, hogy jobban érezhesd magad a bőrödben. Mutatjuk, hogy lehetsz a strandon is stílusos.

A fürdőruhaválasztás titkai, strandon is stílusosan

Az okos fürdőruhaválasztás titkai

Megoldás a push up?

Te is azok közé a hölgyek közé tartozol, akik szeretnék optikailag nagyobbnak láttatni a kebleiket? Azt sokszor írtuk és mondtuk már, és a fürdőruhák esetében is igaz, hogy ha a mellrészen egy nagy minta, csillogó nyomat vagy csipke, fodor, masni van, az nagyító hatású. Ha viszont a kebleket push up fürdőruhafelsővel szeretnéd nagyobbá varázsolni, akkor érdemes odafigyelni, hogy az mozgás közben ne álljon el a testtől.

Miért is mondjuk ezt? A push up szivacsai nagyon sok vizet szívnak magukba, bosszúságot okozva viselőjüknek. Ráadásul a sokszor eláll a mell feletti részen az ilyen bikinifelső mozgás közben. Lehet, hogy dúsítani szeretnéd vele a cicijeidet, de előfordulhat, hogy feszengés lesz a vége.

Mi azt tanácsoljuk, hogy ha az optikai nagyítás a cél, egy enyhén szivacsos háromszög bikinifelsővel érdemes egy kis formát adni neki. Vonzóbb leszel, ha természetesen érzed magad és kényelmesen mozogsz. A szivacsos betéteket egyébként nem csak méretnövelő céllal teszik bele a fürdőruhákba, hanem azért is, hogy a mellbimbók ne üssenek át az anyagon. Ezért sosem árt, ha olyan fürdőruhát választasz, ami tartalmaz egy darabka szivacsot.

Fürdőruhaválasztás kicsi mellre

Nem elég a trendeket követni a fürdőruhaválasztásnál

Ismerned kell a szokásaidat is. Mit szoktál csinálni fürdőruhában? Pl. kisgyerekes anyukaként, akinél fókuszban vannak a gyerekek, mindenképpen olyat érdemes viselned, ami kényelmes és a nagyobb, hirtelen mozdulatok esetén sem kerülsz benne kellemetlen helyzetbe.

Ha szeretsz a strandon sportolni, akkor neked is olyan fürdőruhát javaslunk, ami jól tart és nem csúszik el. Tartani legjobban az fog, ami egészen hasonló fazonú és kialakítású, mint egy sportmelltartó. Ilyeneket már sok helyen lehet kapni. Vannak nyakba kötősek, de akár keresztpántosak vagy pánt nélküliek is.

Bikinit akkor érdemes viselni, ha elsősorban napozol, vagy csak bemész a tóba fürdeni. Ha sokat jársz úszni, ahhoz már nem annyira kényelmes.

Egyrészes vagy kétrészes, bikini a jobb fürdőruhaválasztás?

Egyrészes vagy bikini?

Néhány éve teret hódítottak maguknak az egyrészes fürdőruhák, amelyek szép, egységes képet alkotnak és akár az utcai viseletbe is át-átkúszhatnak egy farmersorttal vagy szoknyával kiegészítve.

A kétrészes fürdőruháknál, ha nem érzed magad jól falatnyi bikinialsóban vagy csípőcsontig felhúzott tangában, akkor neked a magas derekú fürdőruha alsót ajánljuk. Megvan a maga előnye és hátránya is. Előnye, hogy gyönyörűen kiemeli a derekadat, és a pocakodat vagy az enyhébb úszógumit is szépen le tudja szorítani. Amennyiben húzott anyagú, akkor az anyag bordázottsága, hullámzása miatt nem látszik, hogy igazából a pocak domborodik-e, vagy az anyag rafinált. Hátránya viszont, hogy nagyít, főleg fenékrészen. 

Fürdőruhaválasztás okosan

Az a fajta alsó, ami köldök alatt végződik, de még mindig magas, szintén hangsúlyozza a derekat, pont azért, mert alatta ér véget. Veszélye, hogy ha van egy kis muffinkád, pici úszógumid, az kificcen, ám ez a fazon már nem nagyítja annyira a feneket.

A kisnadrágszerű, vagy francia bugyi fazonú alsó is népszerű. A csípőre viszi a szemet, és ilyen módon kiemeli a derekat. A kisnadrág miatt icipicit rövidíti a lábat, de a strandon a lábak nyújtásával nem igazán szoktunk foglalkozni. 

Fürdőruhaválasztás 42-es méret felett

A nagyobb ruhaméret, illetve az alma testalkat általában dús keblekkel jár együtt. G vagy H kosarú mellméretnél azonban kihívást jelent kényelmes és szép fürdőruhát találni.

Fürdőruhaválasztás 42-es méret felett

Az egyrészes úszódressz lelapítja a melleket, amelyek a gravitáció miatt vagy egy-két gyerek szoptatása után már amúgy sem állnak hetykén, így nem mutat jól. Az egyrészes fürdőruhák közt azonban lehet beépített melltartóval rendelkező darabokat is kapni. Ez a bevarrt rész kívülről nem is látszik, maximum annyiban, hogy az anyag színe, mintája ezen a felső részen másmilyen.

Természetesen nem csak egyrészes fürdőruhában gondolkodhatsz, hanem bikiniben is. A felsőrésznél itt is azt a melltartót idéző fazont javasoljuk, ami valóban tart. A falatnyi háromszög bugyik helyett a magas derekú bikinialsók jobban illenek ehhez a testalkathoz, hiszen nem csinálnak hurkákat, nem vágnak be sehol.

Kedvenceink: a strandruhák

Minden testalkat: az egészen vékony, magas hölgyek is tudnak fürdőruhában gátlásosak lenni, és az XXL méret feletti testalkattal rendelkezők is, hiszen ez elsősorban lelki beállítottság, önbizalom kérdése, nem pedig testalkaté. Ha téged is feszélyez, hogy a strandon túl sokat mutatsz a testedből, és nem mozogsz komfortosan fürdőruhában, akkor egy vékony ingruha vagy egy könnyű anyagból készült strandruha, kimonó mindig legyen nálad. Magadra kaphatod, ha elmész a mosdóba, a büfébe, vagy csak állsz a strand játszóterén a homokozó szélén. Ha csak a feneked és a combod nem szereted megmutatni, akkor egy kis strandszoknya is jó megoldás.

A megfelelő fürdőruhaválasztás mellett jól jön egy strandruha, kimonó vagy strandszoknya

Kiegészítők fürdőruhához

Az, hogy a strandon mennyire mutatod meg a stílusod, a kiegészítőkön is múlik. A strandruha mellett hasznos, ha van egy baseball sapkád, vagy elegánsabb stílusra vágyva egy szalmakalapod, ami az arcodat, és a váll-mellkas részét is védi az erős napsugárzástól. Szintén fontos kiegészítő még a strandtáska, amibe természetesen sok minden elrejthető a gyerekek játékaitól a naptejen át a mobiltelefonig és pénztárcáig. A vizes fürdőruháknak egy zacskót is érdemes magaddal vinni. A jól megválasztott napszemüveg is öltöztet, ez már többször elhangzott tőlünk, és itt is meg tudjuk erősíteni.

Akár strandolsz, akár utcai vagy irodai szettjeidet állítod össze, fontos, hogy ismerd a színtónusodat és a testalkatodat. Ez a fürdőruha esetében sincs máshogy, ahol a szabásvonal mellett elsősorban a bőröd színére érdemes tekintette lenned. Ugyanaz a fazon más-más színben egész máshogy mutat rajtad.

Ha szeretnéd megtanulni, mi áll jól neked, akkor ajánljuk 10 részes online stíluskurzusunkat!

Ne maradj le a stílustippekről!

Iratkozz fel a hírlevelünkre, hogy azonnal értesülj legfrissebb híreinkről és stílustippeinkről.

Ez is érdekelhet:

Oversize – kényelem és stílus egyben

Milyen a jó szoknyahossz?

Felemel vagy agyonnyom a szetted? Ez itt a kérdés

Ilyen volt az első Yurkov prémium tábor

Beszéljünk a színtípusokról!

Fenntartható divat nyáron is? Igen!

Alapruhatár-
tervező

Amilyen a gardróbod, olyan az életed

Tudd meg, hogyan csempészhetsz a mindennapjaidba stílusos harmóniát a ruhásszekrényeden keresztül! 😊

Még több olvasnivaló: